Piknik rodzinny "Gramy o zdrowie"

13-06-2024

W piękne, słoneczne sobotnie popołudnie 8 czerwca 2024 roku, pracownicy Grupy Kapitałowej Indykpol wraz z rodzinami i współpracownikami bawili się  w Trzcinowej Dolinie w Wadągu na pikniku rodzinnym pod hasłem „Gramy o zdrowie”.

Piknik rozpoczął się o godzinie 14:00 i od samego początku nie brakowało atrakcji skupiających się na zdrowiu i profilaktyce. W tzw. Białym Miasteczku uczestnicy mogli skorzystać z wielu bezpłatnych konsultacji, takich jak pomiar tkanki tłuszczowej, nauka samobadania piersi czy poziomu tlenku węgla w płucach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także masaże oraz możliwość uczestnictwa warsztatach pierwszej pomocy oraz opatrywania ran.

Dla miłośników aktywnego wypoczynku przygotowano strefę „Zdrowa Dusza gdy się rusza”, gdzie odbyły się różnorodne zawody sportowe, w tym sprawnościowa sztafeta i tor przeszkód. Warsztaty taneczne prowadzone przez znanego tancerza i choreografa, Roberta Kochanka, przyciągnęły zarówno dorosłych, jak i dzieci, zapewniając świetną zabawę przy muzyce.

Podczas wydarzenia rozegrano również turniej siatkarski, w którym rywalizowali uczestnicy pikniku oraz zawodnicy Indykpol AZS Olsztyn. Spotkanie to dostarczyło wszystkim mnóstwo emocji.

Zadbano również o edukacyjny aspekt pikniku. Uczestnicy mogli dowiedzieć się więcej o ochronie przed kleszczami czy skuteczności szczepień, a także wziąć udział w warsztatach z analizy kolorystycznej czy też jogi twarzy. Pokazy Ochotniczej Straży Pożarnej zrobiły ogromne wrażenie na najmłodszych, a także dostarczyły ważnych lekcji na temat bezpieczeństwa.

Nie zabrakło również licznych konkursów o tematyce zdrowotnej i bezpieczeństwa pracy z atrakcyjnymi nagrodami.

Strefa gastronomiczna zaspokoiła kulinarne gusta uczestników, a serwowano tam tradycyjne potrawy regionalne oraz orzeźwiające sorbety. Wieczór umiliła muzyka na żywo grana przez zespół GUZIK, która zachęciła wszystkich do tańca i wspólnej zabawy.

Piknik „Gramy o zdrowie” był nie tylko okazją do integracji pracowników Indykpol i ich rodzin, ale także świetnym przykładem na to, jak można połączyć zabawę z edukacją zdrowotną i promocją zdrowego stylu życia.

lista aktualności