Indykpol Liderem Rynku Spożywczego 2016

26-10-2016

Podczas IX Forum Rynku Spożywczego i Handlu, redakcje magazynu „Rynek Spożywczy", serwisu www.portalspozywczy.pl oraz www.dlahandlu.pl, wręczyły Nagrody Rynku Spożywczego 2016 za wspieranie pozytywnych zmian zachodzących w polskim przemyśle i handlu spożywczym.

Uhonorowano firmy i wydarzenia, które w minionym roku wyróżniły się w polskim sektorze żywnościowym.

W kategorii Lider Rynku Spożywczego wyróżnienie otrzymał Indykpol „za konsekwentne budowanie dużej grupy kapitałowej, której przychody przekroczyły w ubiegłym roku 1,2 mld zł”.

Pełna treść uzasadnienia:

Indykpol S.A., zakonsekwentne budowanie dużej grupy kapitałowej, której przychody przekroczyły w ubiegłym roku 1,2 mld zł.

Strategia Indykpolu zakłada stały wzrost potencjału produkcyjnego oraz tworzenie pionowo zintegrowanej organizacji specjalizującej się w hodowli i przemysłowym tuczu indyków, sprzedaży hurtowej i detalicznej tuszek, elementów z drobiu, mięsa indyczego i jego przetworów.

Indykpol posiada doskonale rozwinięte własne zaplecze surowcowe.

Firma z roku na rok systematycznie poprawia wyniki finansowe oraz zwiększa eksport. Indykpol stał się ambasadorem polskiego drobiarstwa, a jego produkty, obecne od ponad 20 lat na rynkach zagranicznych, synonimem najwyższej jakości polskiego drobiu.

lista aktualności