Indykpol otrzymał tytuł „Innowacyjna Firma”

04-02-2009

Indykpol otrzymał dwa tytuły: „Innowacyjna firma” oraz „Innowacyjny produkt” w regionalnej edycji Konkursu „Krajowi Liderzy Innowacji - 2008”. Na początku grudnia 2008 roku Indykpol został doceniony w regionalnej edycji Konkursu „Krajowi Liderzy Innowacji - 2008”.

Spółka otrzymała I miejsce w dwóch kategoriach: „Innowacyjna firma” oraz „Innowacyjny produkt” w grupie firm dużych. Organizatorem konkursu jest Fundacja Innowacji i Rozwoju. Przedmiotem oceny Komitetu Konkursowego były przedsięwzięcia i projekty zrealizowane w latach 2006 i 2007.


Na realizację inwestycji majątkowych w latach 2006-2007 Indykpol przeznaczył aż 49 mln zł, Grupa Kapitałowa Indykpol - 52 mln zł. Większość projektów inwestycyjnych została zrealizowana w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego i w 50% finansowana dopłatami z funduszy unijnych. Program objął inwestycje realizowane w zakładach w Olsztynie, w Lublinie i Świebodzinie. Wdrożone technologie i nowoczesne linie produkcyjne gwarantują wysoką jakość i bezpieczeństwo zdrowotne wyrobów.


W kategorii „Innowacyjny produkt” najwyżej w woj. warmińsko-mazurskim zostały ocenione, produkowane przez Indykpol, „Parówki Jedynki”. „Jedynki” to najsmaczniejsze i najzdrowsze parówki na polskim rynku, produkowane z najwyższej jakości mięsa indyczego z dodatkiem wieprzowiny. Pakowane w unikalny sposób na nowoczesnej maszynie z zastosowaniem perforacji folii. Perforacja pozwala na otrzymanie pojedynczych parówek zapakowanych hermetycznie w vacum, w rezultacie produkt jest niezwykle funkcjonalny i wygodny. Jest to pierwszy i jedyny tego typu produkt na polskim rynku. Konsument ma możliwość oderwania pojedynczej parówki (opakowanie jednostkowe składa się z 4 sztuk) bez naruszania szczelności opakowania sąsiedniej sztuki.


Parówki Jedynki otrzymały wcześniej prestiżowy tytuł „Perły Rynku” i uznane zostały za najlepszy debiut na rynku w roku 2006 w kategorii „mięso, wędliny, ryby”. W opinii właścicieli i kierowników sklepów spożywczych wprowadzenie „Parówek Jedynek” było największym sukcesem w kategorii produktów spożywczych. Z wprowadzeniem „Jedynek” związana jest realizacja największej inwestycji Spółki roku 2006 tj. zakup i uruchomienie linii potokowej do produkcji parówek. Projekt został zrealizowany w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego. Na realizację tej inwestycji Spółka przeznaczyła ponad 14 mln zł. Linia potokowa to rozwiązanie całkowicie innowacyjne i supernowoczesne.


Przyznane tytuły były podstawą zakwalifikowania Indykpol S.A. jako innowacyjnej firmy i „Jedynek” ( innowacyjny produkt) do ogólnopolskiej edycji konkursu, gdzie w każdej z kategorii zmierzył się z konkurentami z pozostałych 15-stu województw. Indykpol znalazł się w grupie trzech najbardziej innowacyjnych firm, nominowanych do tytułu „Krajowy Lider Innowacyjności”.

lista aktualności