Indykpol uhonorowany statuetką Św. Jakuba.

25-01-2011

21 stycznia b.r. na olsztyńskim zamku odbyło się XV Spotkanie Noworoczne połączone z galą wręczenia Statuetek Św. Jakuba. Jedna z nich trafiła w ręce Indykpolu.

To prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez Prezydenta Olsztyna trafia do osób indywidualnych, przedsiębiorstw i instytucji, które w szczególny sposób zasłużyły się dla Olsztyna.

Za 2010 rok nagrody zostały przyznane w sześciu dziedzinach: kultura, nauka, sport, gospodarka, działalność pozarządowa oraz szczególne zasługi dla Olsztyna.

Statuetka Św. Jakuba została przyznana firmie Indykpol w kategorii gospodarka. Tym samym Indykpol dołączył do zaszczytnego grona laureatów, których połączył wspólny cel – działalność na rzecz rozwoju Olsztyna i poprawy życia jego mieszkańców.

Pozostali laureaci za 2010 rok to:

  • w kategorii Kultura - Wacław Kapusto
  • w kategorii Nauka - dr Danuta Konieczna
  • w kategorii Sport - Krzysztof Hołowczyc
  • w kategorii Pozarządowa działalność - Tadeusz Milewski
  • w kategorii Szczególnych zasług dla Olsztyna - Gazeta Olsztyńska.

Nagroda Prezydenta Miasta - Statuetka św. Jakuba - ustanowiona została w roku jubileuszu 650-lecia lokacji Olsztyna. Symbolizuje ona połączenie tradycji pod postacią patrona Olsztyna z dążeniem do uhonorowania wybitnych osób prowadzących swoją działalność w Stolicy Warmii i Mazur.

Laureatów do nagrody wskazuje pięcioosobowa Kapituła, pod przewodnictwem przewodniczącego-  prezydenta Olsztyna. W tym roku uroczystość wręczenia nagród odbyła się już po raz ósmy i miała miejsce w Salach Kopernikowskich olsztyńskiego zamku.

 

lista aktualności