Indykpol wyróżniony w Wielkanocnych Konkursach Wędliniarskich

29-04-2011
Dwa produkty Indykpolu zostały nagrodzone w konkursach, które odbyły się w ramach cyklu „Wielkanoc Mięsne Święta – Polska Tradycja” zorganizowanych przez Polską Federację Branży Mięsnej, Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy Rzeczpospolitej Polskiej wraz z Wielkopolską Izbą Rzemieślniczą w Poznaniu oraz Instytutem Technologii Mięsa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Pierwsze miejsce w Ogólnopolskich Konkursach Wędliniarskich „Wielkanoc Mięsne Święta – Polska Tradycja”, w  grupie „pasztet pieczony”, zostało przyznane Pasztetowi domowemu ze śliwkami
– idealnej propozycji zarówno na świąteczny stół, jak i codzienne posiłki. Celem konkursu było wyłonienie najlepszego producenta wędlin, spośród wytwórców przetworów mięsnych, produkujących wyroby z przestrzeganiem zasad technologii.

Udziec z indyka po staropolsku – w aromatycznej marynacie, oferowany w przeznaczonej do pieczenia praktycznej foremce – zajął trzecie miejsce w I edycji Konkursu na Wielkanocne Mięsne Dania Kulinarne, w grupie „gotowe potrawy mięsne”.

lista aktualności