PIERWSZY TURNIEJ PARÓWKI JEDYNKI CUP ROZEGRANY!

05.05.2008
Na plaży miejskiej w Olsztynie odbył się pierwszy turniej z cyklu Parówki Jedynki Cup 2008 organizowany przed Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, skierowany do młodzieży gimnazjalnej i ponad gimnazjalnej naszego regionu. Cykl imprez sponsoruje Indykpol, producent Parówek Jedynek. Mimo nienajlepszej pogody turniej cieszył się dużą popularnością. Zgłosiły się 24 pary chłopców i 4 pary dziewcząt. Zawodnicy reprezentowali Dobre Miasto, Ostródę, Kętrzyn, Górowo Iławeckie i oczywiście Olsztyn.

Dziewczęta walczyły w jednej 4-drużynowej grupie. Ostateczne wyniki z 3 maja 2008:

1 miejsce i 5 punktów rankingowych: ALEKSANDRA TUMELIS i IZA CIESZYŃSKA z IV LO w Olsztynie

2 miejsce i 3 punkty rankingowe: KAROLINA NOWOTKA z V LO w Olsztynie i NATALIA RYSZKOWSKA z IV LO w Olsztynie

3 miejsce i 2 punkty rankingowe: DOROTA ZIÓŁKOWSKA z GIM. nr 3 w Olsztynie i JULIA GACH z GIM. Nr 2 w Olsztynie

4 miejsce i 1 punkt rankingowy: KATARZYNA GOŁĘBIOWSKA z GIM. w Dobrym Mieście i KAMILA GOŁĘBIOWSKA z LO w Dobrym Mieście.

Wśród 24 par chłopców rozegrano eliminacje. Wyłoniono 16 par z których stworzono 4 grupy. Zwycięzcy grup rywalizowali o miejsca 1-4. Ostateczne wyniki z 3 maja 2008:

1 miejsce i 5 punktów rankingowych: ARCISZEWSKI ŁUKASZ I SUSKI TOMASZ z Zespołu Szkół Chemicznych w Olsztynie

2 miejsce i 3 punkty rankingowe: BUDZIŃSKI MACIEJ i KWIETNIEWSKI MATEUSZ z GIM. nr 8 w Olsztynie

3 miejsce i 2 punkty rankingowe: GÓRKA TOMASZ z LO nr 8 w Olsztynie i SÓŁKOWSKI ARKADIUSZ z ZSRol. LO w Górowie Iławeckim.

4 miejsce i 1 punkt rankingowy: BORKO MIKOŁAJ z GIM. nr 15 i KIELAK ŁUKASZ z V LO w Olsztynie.

Zwycięzcy pierwszego turnieju otrzymali nagrody ufundowane przez Indykpol i OSiR w Olsztynie. Jednak najważniejsze nagrody dopiero przed młodymi zawodnikami. Dwie pary dziewcząt i chłopców, które zdobędą największą liczbę punktów rankingowych zagrają 8 czerwca na stadionie w Starych Jabłonkach przed meczami finałowymi Pucharu Świata w Siatkówce Plażowej GE Money Bank Mazury Open.

Kolejny turniej eliminacyjny cyklu Parówki Jedynki Cup już w najbliższą sobotę 10 maja od godziny 10.00 na plaży miejskiej w Olsztynie. Szczególnie mocno zapraszamy dziewczęta. Miejmy nadzieję że dzięki zapowiadanej dobrej pogodzie rywalizacja wśród dziewcząt nabierze takich rozmiarów i zaciętości jak wśród chłopców.

lista aktualności