Rusza ogólnopolski program edukacyjny „Akademia Super Przedszkolaka”

07-09-2012
Ogólnopolski Program Edukacyjny „Akademia Super Przedszkolaka” to akcja organizowana przez firmę Indykpol, której celem jest zwrócenie uwagi dzieci na dwie główne kwestie: zasady zdrowego odżywiania oraz zasady dobrego zachowania się.

Swój udział w programie potwierdziło 1200 przedszkoli z całej Polski, dzięki czemu w Akademiia Super Przedszkolaka obejmie swym zasięgiem blisko 128 000 dzieci w wieku przedszkolnym. Akcja potrwa od września do grudnia br.

Do przedszkoli biorących udział w projekcie zostaną wysłane bezpłatne pakiety materiałów edukacyjnych zawierające:

  • Scenariusze zajęć dla Nauczycieli,
  • Naklejki sprawności do przekazania dzieciom za zdobywanie kolejnych sprawności
    w trakcie trwania zajęć,
  • Plakat informujący o programie i konkursach,
  • Ulotki edukacyjno-informacyjne dla rodziców,
  • Dyplomy dla Super Przedszkolaka do wręczenia dzieciom po zrealizowaniu zajęć,
  • Miarki wzrostu do umieszczenia w salach przedszkolnych oraz do wykorzystania w trakcie zajęć,
  • Kolorowe karty na przedszkolne menu do codziennego wykorzystania.

Wychowawcy przedszkoli, przy pomocy przekazanych materiałów, realizować będą zajęcia edukacyjne, w trakcie których dzieci dowiedzą się jak prawidłowo się odżywiać, aby rosnąć zdrowo. Poznają odpowiedzi
na pytania: Po co jemy? Jak jedzenie wpływa na organizm? Co jeść, aby zdrowo rosnąć? W programie pojawią się także tematy dotyczące właściwego zachowania się przy stole, kultury osobistej, relacji z innymi oraz zabawy w grupie.

Wsparciem programu jest platforma www.akademia-super-przedszkolaka.pl, gdzie znajduje się wiele dodatkowych informacji i materiałów pomocniczych do realizacji programu. W zakładce poświęconej przedszkolom zamieszczono listę przedszkoli biorących udział w programie oraz szereg dodatkowych materiałów do pobrania, pomocnych w trakcie prowadzenia zajęć z dziećmi. W zakładce poświęconej dzieciom czeka wiele kolorowanek oraz zagadek z bohaterami akcji,
a w dziale „Dla Rodziców” można znaleźć artykuły dotyczące odpowiedniej diety małego dziecka.

Niewątpliwą atrakcją programu są konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Jeden z nich – „Jedyna taka historia!” - adresowany do dzieci i rodziców i rozpocznie się już 1 października. Do wygrania będzie nowoczesny sprzęt AGD oraz zabawki dla dzieci. W konkursie dla przedszkoli zatytułowanym „Kalendarz Super Przedszkolaków” nagrodą główną są warsztaty kulinarne organizowane dla rodziców i dzieci zwycięskiej grupy oraz wiele atrakcyjnych nagród rzeczowych. Ze zwycięskich prac konkursowych zostanie utworzony Kalendarz Super Przedszkolaka na rok 2013, który będzie wysłany do 200 przedszkoli – laureatów konkursu oraz tych placówek, które zgłoszą się jako pierwsze. Nagrody w konkursach fundują: AMICA, Mochtoys oraz Happy Hop. 

Program Akademia Super Przedszkolaka wspierany jest przez liczne media: Radio Bajka – stację radiową dla dzieci w wieku 2-7 lat, portal dla rodziców – maluchy.pl, Pluszaki Rozrabiaki – pismo dla dzieci w wieku 4-7 lat oraz magazyn dla przedszkoli – Bliżej Przedszkola. Patronem honorowym akcji jest Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej.

Więcej informacji na www.akademia-super-przedszkolaka.pl

lista aktualności