Szynka dobra dla serca - nowość Indykpol, która chroni Twoje serce.

10-11-2010

Indykpol S.A. wprowadza na rynek innowację w gamie wędlin kanapkowych! Szynkę funkcjonalną, która oprócz tego, że smakuje – chroni Twoje serce!

Szynka dobra dla serca, bo tak brzmi jej pełna nazwa, oprócz typowych dla tej kategorii cech takich jaka: delikatność i naturalnie niska zawartość tłuszczu (poniżej 3%) posiada także unikalne cechy dzięki dodatkowi wielonienasyconych kwasów tłuszczowych Omega 3 i Omega 6.

Nasz organizm nie potrafi wytworzyć kwasu alfa linolenowego (Omega 3) i kwasu linolowego (Omega 6). Dlatego tylko te dwa kwasy tłuszczowe nazywamy niezbędnymi i musimy dostarczyć je wraz z pożywieniem, podobnie jak witaminy.

Dobroczynne działanie niezbędnych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych (informacja zamieszczona bezpośrednio na opakowaniu produktu) sprowadza się między innymi do:

  • wspomagania leczenia: nadciśnienia tętniczego i wysokiego poziomu trójglicerydów, a także choroby niedokrwiennej serca,
  • ochrony układu sercowo-naczyniowego,
  • działania profilaktycznego w prewencji zawału serca.

Ochronne działanie na serce kwasów Omega 3, w połączeniu z niską zawartością tłuszczu oraz wysoką smakowitością szynki indyczej, daje produkt idealnie wpisujący się w potrzeby obecnego społeczeństwa, gwarantując prawdziwą radość z jej konsumowania.

Produkt uzupełnia lukę rynkową w zakresie produktów z kwasami wielonienasyconymi w gamie wędlin kanapkowych dostarczając korzyści zarówno konsumentom, jak i detalistom. Szynka dobra dla serca jest dostępna w batonie o wadze ok. 1,8 kg idealnym na krajalnice oraz wersji 350 g przewidzianej na dział samoobsługowy.

lista aktualności