Komunikaty prasowe

Indykpol otrzymał tytuł innowacyjna firma - grudzień 2008

19.03.2009

Na początku grudnia 2008 roku Indykpol został doceniony w regionalnej edycji Konkursu „Krajowi Liderzy Innowacji - 2008”. Spółka otrzymała I miejsce w dwóch kategoriach: „Innowacyjna firma” oraz „Innowacyjny produkt” w grupie firm dużych. Organizatorem konkursu jest Fundacja Innowacji i Rozwoju. Przedmiotem oceny Komitetu Konkursowego były przedsięwzięcia i projekty zrealizowane w latach 2006 i 2007.

Na realizację inwestycji majątkowych w latach 2006-2007 Indykpol przeznaczył aż 49 mln zł, Grupa Kapitałowa Indykpol - 52 mln zł. Większość projektów inwestycyjnych została zrealizowana w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego i w 50% finansowana dopłatami z funduszy unijnych. Program objął inwestycje realizowane w zakładach w Olsztynie, w Lublinie i Świebodzinie. Wdrożone technologie i nowoczesne linie produkcyjne gwarantują wysoką jakość i bezpieczeństwo zdrowotne wyrobów.

W kategorii „Innowacyjny produkt” najwyżej w woj. warmińsko-mazurskim zostały ocenione, produkowane przez Indykpol, „Parówki Jedynki”. „Jedynki” to najsmaczniejsze i najzdrowsze parówki na polskim rynku, produkowane z najwyższej jakości mięsa indyczego z dodatkiem wieprzowiny. Pakowane w unikalny sposób na nowoczesnej maszynie z zastosowaniem perforacji folii. Perforacja pozwala na otrzymanie pojedynczych parówek zapakowanych hermetycznie w vacum, w rezultacie produkt jest niezwykle funkcjonalny i wygodny. Jest to pierwszy i jedyny tego typu produkt na polskim rynku. Konsument ma możliwość oderwania pojedynczej parówki ( jedno opakowanie).

lista aktualności