Diety odchudzające

4 modne diety, których powinieneś unikać

05-08-2020

Praca celebrytów w dużym stopniu polega na bywaniu i wyglądaniu. Nic więc dziwnego, że aby dobrze się prezentować są oni w stanie wiele poświęcić. Nieustannie szukają też sposobów na olśnienie widzów, w czym pomóc ma im, między innymi, przejście na dietę. Niestety bardzo często diety te wcale nie są zgodne z zasadami zdrowego żywienia. Zobacz, których modnych diet, czy sposobów żywienia, nie warto próbować, a nawet powinno się ich unikać.

1. Dieta hair gummies

Dieta rozpowszechniana przez rodzinę Kardashian oraz przez Vanessę Hudgens. Polega ona na przyjmowaniu kosmicznie drogich multiwitamin, które mają poprawić stan włosów. Brak jest dowodów, że preparaty te poprawiają kondycję włosów. Tam gdzie pojawiają się braki witamin, czy składników mineralnych z pewnością lepszy, długotrwały efekt przyniesie zmiana nawyków żywieniowych, a w pierwszym etapie walki o piękne włosy być może nawet suplementacja, ale z pewnością w aptekach można znaleźć suplementy w niższej cenie, niż te promowane przez celebrytów.

2. Energetyzowana woda

Wodę pitną wlewamy do szklanej butelki, która w środku ma umieszczony określony kamień, na przykład: kwarc, ametyst, obsydian. Kryształ obecny w naczyniu ma nadawać wodzie specjalne właściwości, w zależności od rodzaju kamienia taki napój może uspokajać, wyostrzać umysł, dodawać pewności siebie. Dumnymi posiadaczkami takich butelek są Victoria Beckham i Gwyneth Paltrow.

Nie istnieją żadne dowody na to, że woda z wyżej opisanych butelek ma jakieś niezwykłe właściwości. Warto jednak zawsze pamiętać o właściwym nawodnieniu organizmu. Jeżeli miałyby się do tego przyczynić te butelki, to jak najbardziej możemy takie sobie kupić, choć do najtańszych nie należą.  

3. Wlewy witaminowe

Stosuje je między innymi Rihanna. Polegają na bezpośrednim wprowadzaniu preparatu witaminowego do krwiobiegu. Zabieg ten, zwłaszcza wykonywany przez niewykwalifikowane osoby, niesie ze sobą wiele zagrożeń, takich jak: ryzyko infekcji, ryzyko zakrzepowego zapalenia żył, czy ryzyko dostarczenia zbyt dużej ilości danej witaminy. Wlew nie zastąpi zróżnicowanej, dobrze zbilansowanej diety, a stanowi tymczasowy i drogi półśrodek.

4. Dieta Beyoncé

Piosenkarka, chcąc zgubić dodatkowe kilogramy, które pozostały jej po ciąży, przeszła na restrykcyjny program odchudzający, połączony z intensywną aktywnością fizyczną. Dieta przez nią zastosowana dostarczała 1 400 kcal dziennie i wykluczała całe grupy produktów spożywczych (nabiał, mięso, ryby, pszenicę oraz produkty przetworzone). Opierała się tylko na warzywach i owocach. Był to silnie niedoborowy program żywieniowy. Najprawdopodobniej taki sposób żywienia, krótko stosowany przez zdrową osobę, nie będzie szkodliwy, jednak zanim zdecydujemy się przejść na dietę Beyoncé powinniśmy skonsultować ją z dietetykiem lub/i lekarzem.

dr Anna Kulikowska, Doradca Żywieniowy; specjalista z zakresu dietetyki i żywienia oraz jakości surowców i produktów spożywczych.Właścicielka poradni dietetycznej online Dobrze jeść (www.dobrzejesc.com). Aktywnie promuje zdrowy styl odżywiania poprzez liczne publikacje, w tym docierające do szerokiego grona odbiorców informacje w internecie. Umiejętnie łączy  teorię z praktyką pokazując jak w oparciu o ogólnodostępne produkty spożywcze komponować dobrze zbilansowane posiłki odpowiednie dla osób w zależności od wieku, stanu zdrowia i trybu życia.
Jeśli masz pytania do naszego eksperta, pisz na adres: doradcazywieniowy // indykpol.pl
lista aktualności