Zdrowie i uroda

Miłosne pokarmy – cz 2.

21.08.2012

W żywności są obecne substancje, które mogą pobudzić nas do miłosnych uniesień w sypialni. Czego nie powinno zabraknąć w menu Twojego mężczyzny, żeby był namiętny niczym Casanova, podpowie Ci poniższy tekst.

Białko

 • Białko zbudowane jest z aminokwasów. Jeden z nich - arginina to podstawowy składnik nasienia, co więcej - jego obecność w diecie jest ważna dla prawidłowego wzwodu. Kolejny aminokwas - histydyna przechodzi w histaminę. Związek ten m.in. nasila produkcję śluzu w narządach płciowych. Białko buduje mięśnie oraz pobudza wytwarzanie testosteronu, a ten jest korzystny dla zachowania wysokiej aktywności seksualnej. Pełnowartościowe białko znajdziesz w mięsie. Wybieraj jednak chude gatunki mięsa, takie jak indyk czy kurczak, albowiem tłuste mięso sprzyja gorszemu ukrwieniu narządów płciowych.
  Swojemu mężczyźnie dawaj: indyka, kurczaka, cielęcinę - duszone lub pieczone w piekarniku; jogurty, kefiry, maślankę, ryby.

Lecytyna

 • Lecytyna to doskonałe źródło choliny. Organizm z choliny buduje acetocholinę - neuroprzekaźnik, który odpowiada za wrażliwość na seksualne bodźce.
  Swojemu mężczyźnie dawaj: soję, jaja (najlepiej na miękko), fasolkę szparagową.

Składniki mineralne

 • Jeżeli chcesz wzmóc zainteresowanie seksem u swojego partnera, podawaj mu produkty bogate w cynk. Podnosi on poziom testosteronu. Natomiast niedobory cynku mogą przyczyniać się do zmniejszenia popędu płciowego.
  Swojemu mężczyźnie dawaj: owoce morza, pestki dyni, nasiona słonecznika, orzechy, mięso.
 • Brak potasu może osłabiać potencję.
  Swojemu mężczyźnie dawaj: pomidory, banany, natkę pietruszki, suszone śliwki.
 • Do produkcji testosteronu i prawidłowej budowy jąder jest potrzebny selen. Warto wiedzieć, że podczas wytrysku mężczyźni tracą połowę zgromadzonego w organizmie selenu. Aby utrzymać mężczyznę w dobrej formie, regularnie podawaj mu produkty zawierające selen. Swojemu mężczyźnie dawaj: pomidory, kapustę, czosnek, kiełki pszenicy, małże, ostrygi, kurczaka.

Witamina E

 • Witamina E pobudza do działania przysadkę mózgową. Przysadka mózgowa odpowiada m.in. za wydzielanie hormonów płciowych, pobudza aktywność seksualną oraz poprawia siłę mięśni.
  Swojemu mężczyźnie dawaj: 2 łyżki dziennie oleju rzepakowego albo lnianego lub oliwy, orzechy, awokado.

Witamina C

 • Witamina C uczestniczy w produkcji spermy.
  Swojemu mężczyźnie dawaj: truskawki, owoce cytrusowe, kiwi, owoce dzikiej róży, jeżyny, natkę pietruszki.

dr Anna Kulikowska, Doradca Żywieniowy; specjalista z zakresu dietetyki i żywienia oraz jakości surowców i produktów spożywczych. Aktywnie promuje zdrowy styl odżywiania poprzez liczne publikacje, w tym docierające do szerokiego grona odbiorców informacje w internecie. Umiejętnie łączy teorię z praktyką pokazując jak w oparciu o ogólnodostępne produkty spożywcze komponować dobrze zbilansowane posiłki odpowiednie dla osób w zależności od wieku, stanu zdrowia i trybu życia.

Jeśli masz pytania do naszego eksperta, pisz na adres: doradcazywieniowy@indykpol.pl

lista aktualności